League of Legends

 

Liga Legend jest darmową grą komputerową z gatunku MOBA (multiplayer online battle arena). Łączy ona miliony graczy na całym świecie.

 

Głównym celem rozgrywki jest zniszczenie wrogiego Nexusa. Jest to główny budynek który pozwala przywoływaczom (tak w Leauge of Legends określani są gracze) na kontrolowanie wybranego bohatera na mapie, oraz co 30 sekund przywołuje on Miniony, które rozchodzą się na wszystkie aleje i pomagają w zniszczeniu wieży przeciwnika. Wraz ze wzrostem poziomu przywoływacza uzyskuje się premie, które poprawią statystyki bohatera w grze. Należą one do trzech kategorii: czarów przywoływacza, run i specjalizacji. Aktualnie do wyboru mamy 133 bohaterów z czego każdy posiada wyjątkowe umiejętności.

W grze dostępne są 3 typy rozgrywki odbywające się na różnych mapach:

5 vs 5 – Summoner’s Rift

image1467944476

Ta mapa składa się z 3 alei Top/Mid/Bot oraz Dżungli. Na każdej z alei znajdują się 3 wieże: zewnętrzna, wewnętrzna oraz broniąca Inhibitora, a za nią Inhibitor. Zniszczenie Inhibitora skutkuje tym, że Nexus drużyny która go zniszczy zaczyna przywoływać na tę aleje na której go brakuje specjalnego miniona oblężniczego, o wiele silniejszego od zwykłych. Za Inhibitorami znajdują się dwie wieże broniące Nexusa a za nimi sam Nexus. Aby zniszczyć Nexus musi zostać zniszczony przynajmniej jeden z Inhibitorów oraz obydwie wieże broniące Nexus. Inhibitor po zniszczeniu potrzebuje 5 minut na odbudowanie się a gdy to nastąpi wrogi Nexus przestanie przywoływać miniona oblężniczego.

3 vs 3 – Twisted Treeline

treeline_map

Twisted Treeline składa się z 2 alei oraz Dżungli oddzielającej je. Na każdej alei ustawione są 2 wieże, Inhibitor, wieża broniące Nexus i sam Nexus.  Mniejszy rozmiar mapy niż Summoners’ Rift i przyspieszone zdobywanie doświadczenia sprawiają, że potyczki są krótsze i bardziej krwawe. Obowiązują tutaj te same zasady jak na Summoner’s Rift.

5 vs 5 – Howling Abyss

pobrane

Jedyne pole bitwy z jedną aleją w League of Legends, Howling Abyss. Dostępu do Nexusa bronią tutaj: 2 wieże, inhibitor i dodatkowe 2 wieże przed samym Nexsusem. Ponieważ brak tu Dżungli, która rozpraszałaby graczy, na Howling Abyss rozgrywają się najczęstsze i najbardziej intensywne walki drużynowe.

Zagraj za darmo!

1133 Total Views 3 Views Today

Be the first to comment

Leave a comment

Your email address will not be published.


*


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.